Pierścionki

Złote pierścionki zaręczynowe – jak wybrać idealną biżuterię?

Zakup idealnego pierścionka zaręczynowego to dość spore wyzwanie – wielu panów bardzo często zapomina o kluczowych kryteriach wyboru biżuterii, gubiąc się pośród dostępnych na rynku ofert.

Pierścionek zaręczynowy – główne kryteria wyboru

Przed wyborem pierścionka koniecznym jest dokładne zaplanowanie kilku ważnych kwestii. Po pierwsze niezwykle istotną sprawą jest określenie budżetu – ceny biżuterii mogą być bardzo różne, wartość zakupu powinna być więc dostosowana do możliwości finansowych kupującego.

Kolejną istotną kwestią jest wybór rodzaju złota, z którego zrobione będzie zaręczynowe cudo. Chociaż pierścionki zaręczynowe z żółtego złota to klasyka, opcja ta niekoniecznie przypadnie do gustu wszystkim paniom. Alternatywnym wyborem jest coraz bardziej popularne białe złoto. Pierścionek zaręczynowy z białego złota z pewnością spodoba się nawet najbardziej wymagającym kobietom.

Jaki kamień szlachetny do pierścionka zaręczynowego?

Kamieniem najchętniej wybieranym jako ozdoba pierścionków zaręczynowych jest brylant. Nic dziwnego, bowiem złote pierścionki zaręczynowe z brylantem to nie tylko doskonały wygląd, ale również najlepszy symbol trwałości związku.  

Diament to jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych charakteryzujący się przepięknym, rzadko spotykanym blaskiem. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na cechy takie jak: rodzaj szlifu, czystość kamienia, jego barwę oraz masę.  Warto pamiętać o tym, że autentyczność i jakość biżuterii powinna zostać potwierdzona przez jubilera specjalnym certyfikatem wystawianym w momencie zakupu.