Biżuteria

Biżuteria jako świetny prezent dla mężczyzny

Biżuteria zdobi i dodaje atrakcyjności i oryginalności nie tylko kobietom. Również mężczyźni bardzo chętnie noszą biżuterię jako obowiązkowy element ubioru. Na rynku jest wiele możliwości, z których mężczyźni z ochotą korzystają, począwszy od powszechnego zegarka, przez bransoletki, naszyjniki aż po pierścionki. Popularne są również wszelakiego rodzaju męskie przekłucia uszu, co daje duże pole do wyboru biżuterii męskiej ze stali chirurgicznej.  

W jaki sposób nosić łańcuszek męski aby zawsze dobrze wyglądał ?

W większości męskie łańcuszki mają długość około 50- 55 centymetrów, przy wyborze długości należy zwrócić uwagę na budowę ciała przyszłego właściciela owej biżuterii. Przed zakupem warto podpytać czy obdarowany będzie nosił łańcuszek pod, czy na koszuli. Stylistyka również ma w tym przypadku duże znaczenie, gdyż grubszy łańcuszek z wisiorkiem dobrze będzie wyglądał na zwykłej koszulce, natomiast cieńszy splot bez zawieszki sprawdzi się lepiej, gdy będzie wystawał spod koszuli zapinanej za guziki. 

Rodzaje męskich łańcuszków:

biżuteria męska
  • nieśmiertelniki
  • naszyjniki łańcuszkowe
  • naszyjniki z wisiorkami
  • naszyjniki mające wisiorki oraz znaczenie religijne 
  • naszyjniki zrobione z koralików
  • naszyjniki zrobione ze skóry 

Warto upewnić się również czy przyszły właściciel łańcuszka nie ma alergii na metale bądź inne materiały. W takim przypadku dobrze jest rozejrzeć się za biżuterią męską ze stali chirurgicznej z https://www.vezzi.pl/pl/bizuteria-meska, która nie ma właściwości uczulających. 

Co oprócz łańcuszka dla mężczyzny i jak wybrać odpowiedni rodzaj męskiej biżuterii ?

Do męskiej biżuterii zalicza się również zegarki, bransoletki i spinki do koszuli. Wybierając taki upominek, należy mieć na uwadze osobiste poczucie stylu Pana i sprezentować biżuterię do niego pasującą. Mężczyzna, który na co dzień chodzi w garniturze i wybiera elegancki dress code ucieszy się ze stylowego zegarka na skórzanym pasku ze wbudowaną funkcją smart lub unikatowych spinek do koszuli, związanych na przykład z jego hobby. Wybierając bransoletkę, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest stworzona.

Najczęściej wybieranymi przez facetów tworzywami są srebro, stal, skóra, kamień oraz tytan. Zaś kolory dominujące w męskiej stylistyce to kolory ziemi, takie brązy, zielenie i szarości. Mając do czynienia z mężczyzną, który woli luźną stylistykę i nie przepada za stylem biznesowym, rozejrzeć się można za bardziej odważnymi kolorami, kamieniami czy koralikami, które nadadzą obdarowanemu wyjątkowego charakteru. 

Jak widać, wbrew powszechnej opinii, że biżuteria jest przeznaczona dla kobiet, w sklepach dostępna jest szeroka gama stylów stworzonych dla mężczyzn. Moda jest po to aby się nią bawić a dodatki w postaci biżuterii mogą być świetnym dodatkiem i uzupełnieniem ubioru.