Biżuteria

Które kamienie warto wybrać jako dodatek do biżuterii?

Delikatne dekoracje z kamyczków ozdobnych to uniwersalny i stylowy pomysł na stworzenie innowacyjnej dekoracji. Na rynku sprzedaży dostępny jest naprawdę duży wybór kamieni biżuteryjnych różnych rodzajów, zarówno naturalnych jak i sztucznych. Aby stworzyć idealną ozdobę warto jednak wziąć pod uwagę cechy takie jak wielkość, dopasowanie barw czy rodzaj poszczególnych elementów. Jakie dodatki wybrać do tworzenia biżuterii?

Wszystko zależy od stylu i gustu

Wybór odpowiednich dodatków biżuteryjnych zależy przede wszystkim od charakteru ozdoby. Dobór odpowiednich barw, kształtów czy form jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego wybór gramatury koralików powinien być dopasowany do stylu oraz charakteru biżuterii. Na co się zdecydować?

ametyst koraliki

Jakie wzory warto zastosować w danych połączeniach?

  • styl boho – to jeden z najpopularniejszych wzorów jakie można spotkać w stylizacjach biżuteryjnych, dominują w nich barwy takie jak brąz, beż, biel czy czerń, a także modny żółty oraz odcienie szarości.
  • styl vintage – w przypadku biżuterii wykonanej w tym stylu warto postawić na kwiatowe, pastelowe barwy takie jak fiolet, biel czy róż. Bardzo ładne, plastyczne zestawienia tworzą także standardowe czerwone oraz żółte kolory, które dodają biżuterii charakteru i wyrazu. W tym przypadku świetnie sprawdzają się również naturalne kamienie takie jak koraliki Ametyst ze sklepu Kamieniolomy lub kryształy górskie w przezroczystym i jasnofioletowym kolorze.
  • styl klasyczny – styl klasyczny to przede wszystkim stonowane barwy w odcieniach bieli i czerni. Jako dodatek można zastosować koraliki w różnych wielkościach oraz kształtach, które w zestawieniu ze srebrem i złotem mogą tworzyć przepiękną elegancką biżuterię taką jak bransoletki czy naszyjniki.