Biżuteria

Kamienie onyks – ich znaczenie i zastosowanie

Kamienie onyks są niezwykle popularne, a jednocześnie prezentują się niezwykle wdzięcznie. Obecnie są one wykorzystywane przede wszystkim do produkcji biżuterii różnego rodzaju, jednak dawniej postrzegane były jako kamienie posiadające magiczne moce. Podobnie jak wiele innych, naturalnych kamieni, oddziałuje w odpowiedni sposób na organizm. Dlatego też biżuteria wykonana z zastosowanie onyksu postrzegana jest jako ta, która posiada właściwości prozdrowotne.

Jak wygląda onyks?

Koraliki onyks, służące do wyrobu biżuterii spotkać można w kilku barwach. Najczęściej spotykany i zarazem najbardziej powszechny jest kolor czarny. Jako naturalny kamień onyks nie posiada jednolitej struktury, co powoduje że jego warstwy mogą się nieco różnić od siebie kolorem. To zaś powoduje, że biżuteria często mieni się wieloma odcieniami. Poza czarnym kolorem, kamienie onyks mogą mieć również kolory wielu odcienie zieleni czy bieli.

Jaka biżuteria z onyksem?

koraliki onyks

Kamienie onyks dostępne w sklepie Kamieniołomy wykorzystywane są do produkcji bardzo różnorodnej biżuterii. Obecnie bez problemu na rynku można znaleźć koraliki onyks w wielu ciekawych kształtach, poczynając od najbardziej popularnych, okrągłych, na ciekawych kształtach kończąc. Onyks, a raczej wykonane z niego koraliki mogą być zarówno błyszczące, jak też matowe. To znacząco rozszerza możliwości wykonania z niego ciekawej i niepowtarzalnej biżuterii. Onyks bardzo dobrze wpływa na prace nerek i serca, równie dobrze także oddziałuje na pęcherz moczowy. Co więcej,  może również znacząco minimalizować objawy alergii. Dlatego biżuteria wykonana z onyksu nie tylko pięknie się prezentuje, ale również pomaga poprawić stan zdrowia.