Pierścionki

Pierścionek z morganitem – czy to dobry wybór?

Pierścionki z morganitem stanowią coraz popularniejszy wybór podczas zaręczyn. Ten interesujący minerał sprawia, że biżuteria nabiera unikalnego charakteru. Podpowiadamy, co symbolizuje i dlaczego warto stawiać na takie pierścionki.

Symbolika morganitu

Morganit to stosunkowo „młody” minerał, który został odnaleziony dopiero w 1910 roku. Jego złoża znajdują się w zaledwie kilku państwach, co czyni go jeszcze bardziej nieszablonowym. Jego dodawanie do pierścionków zaręczynowych nie jest dziełem przypadku. Morganit symbolizuje romantyczną miłość i z tego powodu sprawdzi się jako dodatek do biżuterii dla ukochanej kobiety. Pierścionek z morganitem może być ofiarowywany z okazji zaręczyn, rocznicy ślubu lub walentynek. Poza tym sprawdzi się jako prezent bez okazji, będąc efektownym wyrazem uczuć. Poza romantyzmem morganit symbolizuje też radość życia, dlatego sprawdzi jako dodatek do biżuterii noszonej przez pewne siebie, zadowolone kobiety.

Pierścionki z morganitem – dlaczego warto?

Opisywany rodzaj kruszcu może występować w wielu kolorach, takich biały, różowy lub liliowy. Z tego względu pierścionki z morganitem nie są jednolite i cechują się unikalnym charakterem. Minerał komponuje się z każdym rodzajem złota, co znacznie ułatwia dobór odpowiedniego pierścionka. Jest bardzo łatwy w obróbce jubilerskiej, jego cięcie i szlifowanie nie sprawia większych problemów. Z tego względu kruszec może występować w różnych wielkościach.

Pierścionek z morganitem o dużej wielkości będzie zwracał jeszcze większą uwagę. Poza tym takie rozwiązanie sprawia, że jego barwa staje się jeszcze intensywniejsza. Łączenie morganitu ze złotem sprawia, że ten staje się jeszcze piękniejszy. Takie pierścionki zdają egzamin jako dodatki do wielu stylizacji, zarówno tych codziennych, jak i tych zakładanych z powodu uroczystych okazji.