Biżuteria

Dlaczego warto kupić bransoletki ze stali szlachetnej?

Białe złoto i srebro to tradycyjne metale, które od wieków wykorzystywane są do produkcji biżuterii. Jednak nowoczesne technologie produkcji pozwalają na zastosowanie innych stopów, a jednym z najpopularniejszych jest stal nierdzewna. Dla osób, które lubią często zmieniać biżuterię, ale nie mogą sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy na metale szlachetne, biżuteria wykonana ze stali będzie świetną alternatywą.

Czym jest bransoletka ze stali szlachetnej?

bransoletka ze stali szlachetnej

Przez stal nierdzewną lub inaczej stal szlachetną rozumie się stopy na bazie żelaza, do których dodaje się co najmniej 10,5% chromu, aby nadać właściwości antykorozyjne. Istnieje wiele gatunków stali, które różnią się procentową zawartością chromu i innych pierwiastków stopowych: niklu, molibdenu, siarki, tytanu, manganu itp.

Bransoletka ze stali szlachetnej z https://stalowelove.com.pl/pl/c/BRANSOLETKI-STAL-CHIRURGICZNA/18 posiada piękny odcień i może być bardzo podobna w wyglądzie do srebra. Jednym z najlepszych jakościowo gatunków jest 316L, który posiada następującą ligaturę: 18% chromu, 10% niklu i 5% molibdenu. Ze stali tej marki wykonywane są instrumenty medyczne.

Hipoalergiczność biżuterii

Jeśli biżuteria wykonana jest ze stali medycznej, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych w kontakcie z metalem jest praktycznie wykluczone. Ponadto skóra nie zmieni koloru na zielony lub czarny od kontaktu z biżuterią, jak to często bywa w przypadku innych stopów jubilerskich.

Stal nierdzewna jest bardzo wytrzymałym metalem, dzięki któremu biżuteria wytrzymuje codzienne obciążenia. Biżuteria ze stali nierdzewnej prawie nie ulega odkształceniom, jest odporna na zarysowania, w przeciwieństwie do biżuterii srebrnej.

Biżuteria nie podlega korozji

Ze względu na dużą zawartość chromu, który zapobiega utlenianiu się stopu, biżuteria ze stali nierdzewnej nie boi się kontaktu z wodą. A obecność molibdenu w stopie tylko zwiększa jego właściwości antykorozyjne. Dzięki wysokiej jakości biżuterii ze stali medycznej możesz bezpiecznie wziąć prysznic, odwiedzić basen lub popływać w morzu.